Nagyon sokan sajnos későn kapnak észbe, hogy szükségük lenne egy kockázati életbiztosításra, ami fedezi a váratlan kiadások, tragédiák miatt felmerülő költségeket. Alapszabály viszont, hogy minél nagyobb az esélye annak, hogy bajod esik, annál drágább lesz az életbiztosítás.

A fent leírtakból következik, hogy a biztosító nem fog olyannal életbiztosítási szerződést kötni, aki nagyon kockázatos, mert például halálos beteg. A diagnózis pillanatában már késő életbiztosításban gondolkodni, sőt minden biztosító 3-6 hónap türelmi időt is meghatároz éppen azért, hogy ne lehessen a betegség tudatában trükközni az életbiztosítással.

Milyen feltételei vannak az életbiztosítás megkötésének?

Persze a biztosító sem várja el, hogy mindenki makk egészséges legyen. Kortól – és olykor egy kérdőív kitöltésétől – függően kérheti, hogy bocsássuk rendelkezésére az orvosi papírjainkat, illetve saját vizsgálatot is elrendelhet. Néhány biztosítónál megúszhatod az orvosi vizsgálatot, ha nyilatkozol, hogy a már meglévő betegségeidre, és az azokból adódó eseményekre nem kell, hogy fizessen. Természetesen minden esetben el kell fogadnod, hogy a biztosítónak joga lesz minden orvosi leletedet bekérni.

Egy nagy rizikó faktor a biztosítók számára kockázati életbiztosítás, egészség- valamint betegségbiztosítás esetén a dohányzás. A dohányzás mértékétől függően kockázati prémiumot számítanak fel, és a dohányzás tényét, mennyiségét, akár vizsgálatokkal is kérhetik igazolni. Ezt egy egyszerű szárazvér vizsgálattal meg lehet állapítani, így a kockázati kérdőíven nincs értelme füllenteni, mert ha lebuksz, a biztosító megtagadhatja a fizetést – illetve annak egy részét.

Meddig köthetsz életbiztosítást? Van-e korhatár?

Minden biztosítónál van egy minimális és maximális korhatár ameddig lehet életbiztosítást kötni. Az egyik kérdés, hogy mi a szerződés szerinti maximum (ennek két fajtája van) a másik kérdés, hogy milyen korig érdemes egyáltalán életbiztosításban gondolkodnod, hiszen a korral együtt nő a kockázat, és így a biztosítás díja is.

A balesetbiztosítás kivétel ez alól! Ott nem számít a kor, hiszen balesetet bárki szenvedhet. Ez persze nem teljesen igaz, mert az idősebbek könnyebben esnek el, és a csontjaik is könnyebben törnek. Éppen ezért nem rossz ötlet idősebb korban egy balesetbiztosítás, ami havi pár ezer forintból megoldható.

A maximális korhatárnak két típusa van:

1. Amíg megkötheted az életbiztosítást: ez egy alacsonyabb korhatár, amit belépési korhatárnak nevezünk.

2. Amíg egy már megkötött szerződés maximum életben maradhat. (Lejárati korhatár)

A következő táblázat négy biztosító kockázati életbiztosítását hasonlítja össze. A szolgáltatások szinte mindenhol korlátlanul módosíthatóak, így az összehasonlítás is mindig változna, de egy tipikus esetet vettünk:

  • 10 millió forint bármilyen okból bekövetkező halál esetén
  • 10 millió forint baleseti rokkantság
  • 500 ezer forint kritikus betegség

Kockázati életbiztosítások összehasonlítása ár, kor, maximális korhatárok alapján

Életbiztosítás korhatára

*A minimális díj 5000 Ft / hó

A táblázatban láthatod, hogy a kor előrehaladtával milyen ütemben nőnek a díjak. Ha fiatalabb korban kötsz életbiztosítást, és azt 20 éven keresztül tartod, akkor a biztosítás díja nem növekszik a korodnak megfelelően, így olcsóbb lesz 50 évesen a biztosításod, mintha 49 évesen kötötted volna. ( Ehhez mondjuk hozzá tartozik, hogy hosszabb időre éppen ezért drágább is szerződni.)

A fenti táblázatban nem szerepelnek az üzletkötők által adható kedvezmények és bónuszok. Ezeket sajnos gyakran nem adják meg az üzletkötők, mert ők az éves díj után kapnak jutalékot. Egy 15-20%- os kedvezménnyel pedig szinte minden esetben számolni lehet, ha jó helyen kötöd meg az életbiztosításod. Természetesen nálunk mindig megkapod az összes kedvezményt. Ha érdekel, kérd tanácsadásunkat itt: kockázati életbiztosítás tanácsadás.

Mielőtt legyintesz egyet a 20% hallatán, csináljunk egy gyors számítást. Ha évente 100.000 Ft-ot fizetsz 20 éven keresztül, az 2.000.000 Ft. Ha csak évi 80.000 Ft-odba kerül ugyan ez az életbiztosítás, akkor csak 1.600.000 Ft-odba kerül. Azaz 400.000 Ft- ot tudsz megspórolni, ha jól választasz életbiztosítást, és tanácsadót.

Fontos tehát, hogy mielőtt kockázati életbiztosítást kőtsz, hasonlítsd össze a biztosítók ajánlatait. Ne légy felületes, mert lehet, hogy azt a biztosítót hagyod ki amelyik a legjobbat adná. Például dohányzóknak a legtöbbször az Uniqa biztosító a legolcsóbb, mert ők nem vizsgálják a dohányzás tényét.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Szívesen tanulnál a pénzügyekről? Íme, egy 14 napos, ingyenes kihívás és tréning!

Szeretnél szakértői segítséget? Kérj valódi pénzügyi tanácsadást!

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]