… aminek a forintosítás után 18 millió Ft lett a tartozása. Kovács Istvánnak és feleségének összesen van 300.000 Ft jövedelme (tehát a hitelhez képest nem túl magas). Szeretné kiváltani a hitelét, mert az elszámoló levélben látottakkal nem elégedett.

Nem csak, hogy Kovács István KAPHAT HITELT, de ráadásul 3,49%-os kamaton, egyszerűsített folyamattal!

Mennyit spórolhatsz egy hitelkiváltással?

Csak, hogy érzékeltessük a kamat % hatását a törlesztőre, 18 millió forintos hitel esetében 20 éves futamidővel, 5% kamat mellett a törlesztő kb. 118 792 forint. Ugyan erre a hitelre 3,49%-os kamaton a törlesztő 104.300 Ft. A teljes futamidő alatt megspórolt összeg 3.478.000 Ft. Tehát három és fél milliót spórol valaki, ha kivált egy 5%-os hitelt ebben az esetben.

Márpedig az elszámolás során nem sokan kaptak 5% alatti kamatot, és mielőtt azt hinnéd, hogy a te törlesztőd nem emelkedhet, ha emelkedik a kamat, jobb ha tudod:

A forintosítást követően minden forintosított hitel kamatperiódusa 3 hónapos lett!

Tehát nem a hitelkiváltástól lesz kockázatos a hiteled, hanem akkor, ha nem váltod ki. Most három havonta változhat a törlesztőd. Ha emelkedik az alapkamat a hiteled kamata 3 hónapon belül növekedni fog! Ezen ne háborogj, hanem egyszerűen váltsd ki a hiteled. Nem csak olcsóbb hitelt tudsz felvenni, hanem biztonságosabbat is.

Amint fent írtam egy kiemelkedően jó hitelkonstrukció, aminek van hosszabb kamatperiódusú változata is, azaz ezt a 3,5 millió forintot – vagy annak egy részét – költheted arra, hogy ne kelljen tartanod a kamatemelkedéstől. Erre vannak egyéb módszerek is, ha érdekel szívesen segítünk csak írd meg a helyzeted itt: Kérdezz minket.

Szakértők egybehangzó véleménye, hogy senkinek sem szabadna most 3 hónapos kamatperiódusú hitelben ülnie. Ha nem váltottad ki a hiteled a forintosítást követően, akkor itt az ideje, mert egyébként megint meg fog ugrani a törlesztőd.

Kérlek szánj 5 percet erre a jövőd érdekében!

Mik a hitelkiváltás feltételei?

A fent leírt példa egy volt devizahitelre vonatkozik, amelyet idén forintosítottak. pontokba szedve tehát a következő feltételeknek kell megfelelned:

  • elszámolással érintett hitelekre vonatkozik
  • tehát lehet szabad felhasználású hitel is
  • az eredeti hitel nem lehetett LTV 80% (loan-to-value: azaz ingatlan ára x 0,8) fölött finanszírozva! (de az nem érdekli őket, hogy a forintosított tartozás hány %-a az ingatlan értékének)

Ha rendesen fizetted a hitelt, és jövedelem oldalról átmész az előszűrőn, automatikusan K2-es árazást kapsz! (lakáscélú hitelnél: éves kamatperiódussal: 3,49%)

  • árfolyamgát mehet!
  • egyszerűsített doksik:  elszámoló levél,  kiváltandó hitel kölcsön-, zálogszerződése, közjegyzői okirata,  3 havi bankszámla, melyre a munkabér érkezik, kölcsönigénylő nyomtatvány, Fair Banki dokumentáció
  • egyszerűsített folyamat (nincs értékbecslés, a tőketartozásos igazolást csak folyósításra kell vinni)

Nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy ez mekkora ziccer azoknak, akik még nem váltották ki a forintosított deviza hitelüket. Nem kell semmi kötelezettséget vállalnod, egyszerűen csak kérj egy kalkulációt, és nézzük meg, hogy mennyit spórolsz, vagy mennyivel lehet biztonságosabb a törlesztőd:
[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Szívesen tanulnál a pénzügyekről? Íme, egy 14 napos, ingyenes kihívás és tréning!

Szeretnél szakértői segítséget? Kérj valódi pénzügyi tanácsadást!

 

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]