A Revolut és Transferwise összehasonlítása azért hasznos, mivel mindkettő egy pénzügyi szolgáltató cég. Ezek segítségével számos más szolgáltatásuk mellet, olcsóbban utalhatsz külföldre, mintha a bankodból tennéd ezt meg.  Megspórolhatod a bank váltási költségét, valamint az árfolyam különbözetet is. De nézzük meg, hogy mi a különbség a kettő között.

Mi az a Revolut és Transferwise?

Tudnod kell, hogy a bankok általában egy hagyományos banki átutalás esetében is hatalmas díjakat terhelnek rád, ezért érdemes utánanézni a különböző alternatíváknak.

A Revolut és Transferwise is pont erre a célra találta meg azt a megoldást, hogy hogyan küldj pénzt külföldre a legolcsóbban, tisztességes árfolyamon, gyorsan.

Mindkettő alkalmazás egy mobil applikáción vagy weboldalon keresztül működik, melyeket igen egyszerű használni.

Részletesen egyébként a Transferwise-ról és a Revolutról is írtunk korábban, érdemes ezeket elolvasnod, hogy mindent megtudj róluk.

  1. Így utalj a legolcsóbban külföldre biztonságosan, rejtett költségek nélkül!
  2. Így utalj okosan és olcsón külföldre! – a Transferwise újításai
  3. Revolut kártya használata – Hogyan spórolj a külföldi utalással?

Milyen különbség van a jelenlegi használatukban?

A Transferwise már jelenleg is teljes értékű szereplője a magyar piacnak. Ezalatt azt értem, hogy minden szolgáltatása elérhető itthon is, illetve az online felületükön is ki tudod választani a magyar nyelvet. Így annak, aki nem ért angolul, a Transferwise használata egyszerűbb lehet.

Ezzel ellentétben a Revolut még kicsit gyerekcipőben jár Magyarországon. Ez a pénzügyi szolgáltató 2018-ban jelentette be, hogy mivel a kb. a 1,5 millió ügyfeléből 12 ezren magyarok, így a magyar piacot is megcélozzák.

Eddig a számládat feltölteni csak euró (vagy egyéb) alapon tudtad, forintban erre nem volt lehetőséged. Vagyis már a feltöltésnél elveszítetted azt az átváltási költséget, amit meg akartál spórolni. A közeljövőbeli terveik szerint ez az országon belüli forintutalássá egyszerűsödik, sőt forintalapú számlát is lehet majd nyitni az igényelt kártyához.

Fontos különbség még, hogy a Transferwise, bár már bővítette szolgáltatásait, tulajdonképpen csak az olcsó átutalásra szolgált. Egy online fiókot készítesz magadnak, majd abba bejelentkezve, már tudod is utalni a kívánt összeget.

A Revolutnál szintén nagyon egyszerű a regisztráció, de ott tulajdonképpen egy bankszámlát nyitsz magadnak. Van egy virtuális és egy fizikai kártya is hozzá, amit te feltölthetsz, így ezt a kártyát viheted magaddal akár külföldi utazásra is.

Azt csak zárójelesen jegyezném meg, hogy jelenleg egyébként összefonódik a két szolgáltatás, mivel ha a Revolutot szeretnéd használni, de nem szeretnéd, hogy az átváltási költséget elvonják tőled, akkor a legegyszerűbb módszer, ha a Transferwise-on keresztül töltöd fel a Revolut kártyádat.

Mennyibe kerül a Revolut és Transferwise?

A Transferwise mindig a valós, az igazi piaci középárfolyamot használja pénzváltáskor, tehát nincsenek elrejtett díjak, költségek. Egy minimális szolgáltatási díjat használ, amit levonnak, mielőtt átváltják a pénzt, vagyis a kalkulátor szerinti számításban is benne vannak már ezek a díjak.

Ez a minimális díj a kisebb összegeknél 0,5 – 0,7% között van. Magyarországra és onnan utalásnál 0,7% a díj, de minimum 420 Ft, de maximum  60.000 Ft. EUR és GBP esetében 2016. márciusától 0,5% a szolgáltatás díja, de minimum 2 EUR, vagy 2 GBP a díja, a maximum pedig 400 EUR vagy 400 GBP..

Az utalás kezdete a következőképpen néz ki:

transferwise átutalás

A Revolut esetében pedig alapvetően három szolgáltatási csomag közül választhatsz:

Revolut és Transferwise
A kártya részletes díjszabását itt olvashatod.

A sztenderd, 1 forintos csomag a következőket tartalmazza:

  1. Az első fizikai kártya kibocsátási díja: 0 forint
  2. Az első virtuális kártya kibocsátási díja: 0 forint
  3. Éves kártyadíj: 0 forint
  4. Az első sztenderd fizikai kártya kiszállításának díja Magyarországra: 0 forint
  5. A kártya feltöltésének díja banki átutalással, betéti, vagy hitelkártyával: 0 forint
  6. Pénzküldés díja: 0 forint
  7. Nemzetközi pénzküldés díja: 0 forint
  8. Készpénzfelvétel díja: havonta 200 eurónak megfelelő összegig 0 forint, 200 euró felett az adott hónapban 2%.
  9. Pénzváltás díja 25 devizában: 6 000 euróig az adott hónapban 0 forint, 6 000 euró felett az adott hónapban 0,5%.
  10. Pénzváltás árfolyama: az aktuális bankközi árfolyamon. (Ezt egyébként egy kalkulátorban is kiszámolhatod a Revolut oldalán.)

A Revolut ezen felülete így néz ki:

Milyen devizákban utalhatsz?

A Transferwise  már 59 országban elérhető, mely 504 deviza útvonalat jelent. A lefedett útvonalak:

A Revolutnál pedig egyelőre még csak pár fajta devizával töltheted fel a kártyádat, bár rohamosan fejlődni szeretnének ezzel kapcsolatban is. A különböző devizákat, amivel feltöltheted a kártyádat, és amibe utalhatsz, ide kattintva tudod megnézni.

Tehát a különböző szolgáltatások más és más embereknek felelhetnek meg.

A Revolutnak országunkban még biztosan fejlődnie kell, hogy teljes értéket képviseljen a magyar piacon, de ha ez kifejlődik, amit egyébként az év végére ígérnek, akkor nehéz lesz a döntés, hogy melyik szolgáltatást is válaszd.

Szívesen tanulnál a pénzügyekről? Íme, egy 14 napos, ingyenes kihívás és tréning!

Szeretnél szakértői segítséget? Kérj valódi pénzügyi tanácsadást!