A boltokban, interneten nézelődve nem tudhatod, hogy mi mennyit ér, mit mikor lehet a legjobb áron megvásárolni. Ez néha nagyon zavaró, mivel az akciók is rendszeresen megtévesztenek. Van, hogy előtte felárazzák a terméket, majd abból az árból vonják le a kedvezményt. Erre az lenne a megoldás, hogy követed az árakat, de a boltokba visszajárni sok idő, és nyűg. Van rá viszont megoldás..

Azért, hogy sose tudjanak átverni az árakkal, és tudd követni azokat, létrehoztak a Google Chrome böngészőben egy plugint. Ennek segítségével folyamatosan nyomon tudod követni az általad kiválasztott termék árait, s jelez neked, ha árcsökkenést tapasztal.

Mi az a Google Chrome és a Savelist Chrome plugin?

A Google Chrome egy, a Google által fejlesztett webböngésző, melyet ingyenes használhatsz számítógépeken, táblagépeken és okostelefonokon egyaránt. Az első, Microsoft Windowson futó bétaváltozat 2008. szeptember 2-án jelent meg, 43 nyelven.

2014. januárjában Magyarországon, a Mozzilla Firefox webböngészőt is megelőzve a legnépszerűbb böngésző lett.

2009. szeptember 9-én a Google elérhetővé tette a bővítményeket a Chrome Dev csatornán, számos mintabővítményt ajánlva tesztelésre. Ugyanez év decemberében pedig megjelent a Google Chrome bővítménygaléria bétája, több mint 300 bővítménnyel.

A bővítménygaléria 2010. január 25-én a Google Chrome 4.0 verzióval együtt debütált. Ebben az időszakban is már több, mint 1500 bővítmény volt elérhető. A Google Chrome böngészőt ide kattintva töltheted le.

Az egyik ilyen bővítmény a Savelist Chrome plugin. Ez tulajdonképpen arra szolgál, hogy követni tudd egy-egy termék árát, anélkül, hogy minden nap belépnél az áruházba. Automatikusan jelez neked, ha megváltozik a kiválasztott terméked ára. Ezeket el is menti, így nyomon tudod követni, hogy mikor milyen változások történtek, és tisztában lehetsz azzal, hogy milyen áron érdemes megvásárolni a kiválasztott darabot.

Hogyan telepítsd a Savelist Chrome plugint?

Első lépésként be kell lépned a Google internetes áruházba, amit akár a böngésződből, akár pedig a Google keresőjébe beírva elérhetsz. Persze ahhoz, hogy Chrome bővítményt tudj letölteni, a Google Chrome böngészőt kell használnod. Ez is ingyenes letölthető.

Ha beléptél a linkre kattintva a Google internetes áruházba, akkor ezt fogod látni:

Majd a hozzáadás gombra kell kattintanod, ami után felül megjelenik számodra egy üzenet.

Itt a „Bővítmény hozzáadása” gombra kell klikkelned, és kész is!

Ezzel a pár kattintással már telepítetted is.

Hogyan használd a Savelist Chrome plugint?

A bővítményt az ikonra kattintva használhatod, amit a képernyőd fenti részén található Google keresősáv jobb oldalán láthatsz.

Tegyük fel, hogy a H&M üzlet webáruházában kinéztél egy pulóvert. Éppen ott van az oldalon, nagyon tetszik, de nem tudod, hogy megvedd-e, még gondolkodnál rajta egy kicsit, esetleg megvárnál egy akciót.

Ilyen esetben kattints a keresősáv melletti Savelist ikonra.

Ezek után a „LINK EXTENSION” gombra kattintva előjön a bejelentkezés ablak. Ha eddig nem regisztráltál nem baj, mert ennél a lépésnél is megteheted.

Ha megvagy, a szinte fél perc alatt elvégezhető regisztrációval, valamint az e-mail címed aktiválásával, amit az email fiókodba érkezett levélben található linkre kattintva tudsz megtenni, akkor térj vissza a kiszemelt terméked oldalára. Ismét rákattintasz a Savelist ikonjára jobb felül, majd láthatod a „My list” nevű vásárlólistádat.

Persze másikat is készíthetsz, akár több is lehet.

Itt már csak rá kell kattintanod a kiválasztott vásárlólistádra, ami az én esetemben a „My List” nevű lista volt, és már el is mentetted a kiszemelt darabot.

Ezt megnézheted, ha rákattintasz az „Open Savelist” gombra.

Majd ezek után, ha változik a kiszemelt terméked ára, azt a „Notifications”, magyarul értesítések menüpontra kattintva láthatod.

Mely áruházaknál működik a Savelist plugin?

A példa kedvéért megnézünk 10 magyar és 5 külföldi áruházat, hogy működik-e ezekben az esetekben a plugin.

Vagyis 15 szúrópróbaszerűen vizsgált weboldalból 7-nél nem működik, de érdemes lehet megpróbálni, hátha tudod használni.

Azt, hogy nem működik, úgy veheted észre, hogy nem teszi ki a termék árát és képét a listádba, mivel a plugin szerint nem elérhetőek ezek az adatok.

Záró gondolatok

Ettől a lépéstől kezdve már csak várnod kell, hogy értesítsen a bővítmény a termék árváltozásáról.

Persze nem csak azért használhatod, hogy az árakat megfigyeld, hanem akár tényleges bevásárló listát készíthetsz.

Nem kell egyesével megjegyezned, hogy milyen karácsonyi ajándékot szeretnél majd vásárolni, hanem csak elmented a bővítménybe, és az csak ráadás, hogy szól neked, ha olcsóbb lesz.

Sajnos nem mindegyik magyar oldalnál működik, de érdemes megpróbálni, mert számos weboldalnál tudod használni.

Tudsz másik hasonló pluginról, vagy ismersz olyan appot, amivel spórolhatunk a vásároláson?  Oszd meg velünk a tippjeidet!

Szívesen tanulnál a pénzügyekről? Íme, egy 14 napos, ingyenes kihívás és tréning!

Szeretnél szakértői segítséget? Kérj valódi pénzügyi tanácsadást!